Ana içeriğe atla

Hidrolik Direksiyon Arızaları

hidrolik direksiyon arizalari

direksiyon pompasi tamiri

hidrolik direksiyon pompasi arizalari
            Hidrolik Direksiyon Tamiri arızalanan hidrolik direksiyonun parçalarının yada komple değişiminin yapılarak aracın yürür hale getirme işlemine verilen addır. Aracınızın çevre koşulları yanlış sürüş teknikleri ve metal yorgunluğu gibi sebeblerle hidrolik direksiyonu arıza verebilir.
            Bu nedenle kışlık bakım yapılırken aracın hidrolik direksiyon sistemi ve hidrolik direksiyon yağınında kontrol edilmesi şarttır. Direksiyon tamiri yapılırken en göze çarpan unsurlar arızalı direksiyonların çoğunda körüklerin patlak yada sızdırmazlık özelliğini kaybetmiş olmasıdır.
           Ayrıca düzenli olarak hidrolik direksiyon körükleri kontrol edilmeli patlak yada sızdırmazlık özelliğini kaybetmişse değiştirilmelidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hidrolik Direksiyon Şeması

  Keyifli sürüş tekniklerinin anahtarı hidrolik direksiyon sistemleri için yukarıda sunduğumuz şema temel çalışma prensibini göstermektedir.Araçlarımızın tamamına yakınında resimdeki sisteme benzer hidrolik direksiyon sistemleri kullanılmaktadır.   Kış aylarının sona ermesiyle yıpranmış hidrolik direksiyonları bakımlarını yaptırmak zorunluluk halini almıştır.Bu nedenle en yakın hidrolik direksiyon tamir servisine uğramanız aracınız açısından faydalı olacaktır.Düzenli olarak direksiyon pompası , direksiyon kutusu bakımı yaptırmanız yolda kalmanızı engeller.Ücretsiz muayene için sizleri tamir bakım servisimize bekleriz

Hidrolik Direksiyon Tempra

Marka: RENAULT Yağ kaçırma problemi Genel Arıza Belirtisi : Direksiyon toplamaz Tamiri İçin Gerekli Maksimum süre: Sökme Takma 2 saat içinde problem hallolur Tamiri İçin Tahmini Ücret: 200 TL Hidrolik Direksiyon un Yenisi: 600 TL Yukarda yazılı rakam ve ücretler yaklaşık ücretler olup net ve kesin ücret bilgileri araç görülüp arıza belirlendikten   sonra müşteriye söylenir. Araç muayenesi ve arıza tespiti ÜCRETSİZDİR.

Hidrolik Direksiyon-Honda Civic Direksiyon Kutusu

    Hidrolik direksiyon arızaları araçların en sık karşılaşılan arızalarındandır.Ortalama her on araçtan ikisi yüzbin km de direksiyon arızasıyla karşılaşmakta aracın bulunduğu bölge ve yol şartlarına göre bu oranlar artmakta yada azalmaktadır.    Resimde gördüğümüz Honda Civic direksiyon kutusu aracın hidrolik direksiyon sisteminin en önemli parçasıdır . Direksiyon sisteminin rahat bir biçimde hareket etmesini sağlayan sistem arızalandığında konforlu sürüş keyfi kaybolur.    Hidrolik direksiyon Tamiri konusunda uzman firmamız hidrolik direksiyon konusundaki hertürlü sorularınıza iletişim numaralarından ücretsiz olarak bilgi vermektedir.